Savinelli De Luxe Milano 127 Estate Pipo | Klasik İtalyan Zarafeti
| Hazne Dışı | 33,5 mm |
| Hazne İçi | 18,8 mm |
| Hazne Derinlik | 38,5 mm |
| Hazne Yükseklik | 47,6 mm |
| Pipo Uzunluk | 147,6 mm |
| Ağırlık | 40,5 gr |
| Filtre | Filtresiz |
| Ağızlık | Ebonit |
| Bitiriş | Pürüzsüz (Smooth) |
| Menşei | İtalya |
| Materyal | Briar / Gül Ağacı |
| Durumu | İkinci El (Estate) |
Savinelli De Luxe Milano 127 Estate Pipo | Klasik İtalyan Zarafeti
Savinelli De Luxe Milano 127 Estate Pipo, İtalyan pipo geleneğinin güçlü temsilcilerinden Savinelli’nin klasik çizgisini yansıtan zarif bir Billard formudur. De Luxe Milano serisi, abartısız görünümü, dengeli ölçüleri ve uzun yıllardır koruduğu karakteriyle Savinelli kullanıcıları arasında özel bir yere sahiptir.
Bu örnekte özellikle hazne üzerinde görülen yoğun birdseye ve akıcı damar geçişleri dikkat çekmektedir. Briar üzerindeki doğal desenler pipo boyunca sıcak tonlarla birleşerek güçlü bir görsel karakter oluşturmaktadır. Savinelli De Luxe Milano 127 Estate Pipo, sade görünen ancak detaylarına yaklaştıkça karakterini gösteren modellerden biridir.
47,6 mm hazne yüksekliği ve 38,5 mm iç derinliği dengeli içim süreleri sunarken, 40,5 gram ağırlık elde rahat bir kullanım sağlamaktadır. Ebonit ağızlık yapısı ise kullanım sırasında daha yumuşak ve doğal bir his sunmaktadır. Ölçüleri itibarıyla Savinelli De Luxe Milano 127 Estate Pipo, günlük kullanım ve koleksiyon arasında dengeli bir noktada yer almaktadır.
Koleksiyoner notu: Yaptığımız incelemede ağızlığın dönem içerisinde değiştirilmiş olabileceğini düşünüyoruz. Ağızlık formu, tenonun ağızlık ile tek parça olarak yapılmış olması ve genel yapısı Savinelli üretimi hissi vermektedir. Ağızlık formu ve bazı detaylar, fabrika çıkışındaki orijinal Savinelli ağızlıklarından farklılık gösterebilmektedir. Bu bilgi bir kusur değerlendirmesi amacıyla değil, koleksiyoner şeffaflığı ve doğru bilgilendirme amacıyla paylaşılmıştır.
Not: Tüm estate pipolarımız, detaylı bakım ve hijyenik temizlik işlemlerinden geçirilmiştir. Ürünlerimiz, doğrudan kullanımınıza hazır şekilde sunulmaktadır.
| Ağırlık | : | 31-40 Gram |
| Pipo Materyal | : | Briar |
| Ağızlık Materyal | : | Ebonit |
| Bitiriş (Yüzey) | : | Pürüzsüz (Smooth) |
| Filtre | : | Filtresiz |
| Menşei | : | İtalya |